Sohbet Ses

ÇANTA

Standlardaki indirme merkezlerinde bulunan dosyaları buraya ekleyebilir, daha sonra indir seçeneği ile bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

FİRMA ARAMA

GÖRÜŞMELERİM

Favorilerim

DAVETDeğerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından düzenlenen ulusal kongremiz tüm dünyayı uzun süredir etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle  20-21 kasım 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecektir.


“ 32. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi” Nükleer Tıp alanında Türkiye’deki en büyük organizasyondur. Kongremizde sizlerle birlikte bu sefer kongre mekanında yan yana olamasak da sanal ortamda beraber olmaktan büyük memnuniyet duyacağız. 


Tanı ve tedavi planlamada hedefe yönelik kullanılan radyoaktif maddenin değişerek işaretlenen aynı molekülün kullanılması, tedavide giderek artan kullanımı ve klinik önemi ile “Teranostik” kavramı son yıllarda tıp dünyasında önemli bir paradigma değişikliğine neden olmuştur. Geçen yıl kongremiz “Teranostik ve Kişiselleştirilmiş Nükleer Tıp” ana teması ile gerçekleşmişti.  Kişiselleştirilmiş tanı ve tedavi yaklaşımlarının gelişmesi ile radyasyonun akılcı kullanımı daha önemli hale gelmiştir. Bu bağlamda, bu yıl yapacağımız kongremizin ana teması “Akıllı ve Akılcı Radyasyon” olarak belirlenmiştir. Doğru endikasyon, doğru doz, doğru zamanda radyasyon kullanımının görüntüleme ve tedavi alanında başarıyı attıracağı ve hasta yararına olacağı kuşku götürmez bir gerçektir.  Bu noktadan yola çıkarak Nükleer Tıp alanında son gelişmeler, hasta yönetiminde Nükleer tıbbın önemi, tanısal görüntüleme ve radyonüklid tedavilerde güncel durum ve gelecekten beklentiler kongremiz bilimsel programında ağırlıklı olarak bu tema çerçevesinde konunun uzmanı konuşmacılar tarafından iki ayrı online salondan aynı anda canlı olarak aktarılacaktır. 


Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi de alanımız için oldukça yeni ve hızla gelişme sürecindedir. Sadece alanımızı değil tüm profesyonel sağlık alanlarını etkileyeceği öngörülmektedir. Kongremiz esnasında alanımıza olası etkileri ve gelecek yansımalarını tartışmaya çalışacağız.


Ulusal kongrelerimizde gelenekselleşen “Suphi Artunkal Ödül Oturumu” ve “Genç Araştırmacı Ödül Oturumu” da bu yıl online olarak gerçekleşecektir.  
Covid-19 pandemisinin tüm dünyayı etkilemekte olduğu bu dönemde, bizler de kongremiz bilimsel programına “Covid-19 Sürecinde Nükleer Tıp Hasta Yönetimi” isimli paneli online olarak gerçekleştirmeyi ve bu konuda meslektaşlarımızla bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmayı amaçlamış bulunmaktayız.


Hem akademik anlamda ve hem de günlük pratiğimize yönelik zengin bir içerik ile bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz online formattaki  “32. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi” etkinliğimize siz çok saygıdeğer meslektaşlarımızı davet etmek, sayenizde oturum sonu online tartışmalar ile daha interaktif oturumlar gerçekleştirerek kongremizin bilimsel içeriğinin zenginleşmesinde siz katılımcıların da katkı sağlaması beklentisindeyiz.

Hep birlikte daha zenginiz, daha güçlüyüz, daha kaliteli ve daha fazla bilgi üretebiliriz.


En derin saygılarımla,

Prof. Dr. Gamze ÇAPA KAYA
TNTD Yönetim Kurulu Başkanı